Książki

Przeczytane w 2019 roku

Książka o człowieku, który na naszych oczach zmienia świat. Gdy normalni ludzie myślą gdzie wyjechać na weekend albo co obejrzeć w kinie, Elon myśli jak zasiedlić Marsa lub jak stworzyć jeszcze lepsze samochody elektryczne.

Niesamowicie inspirująca historia o tym, że absolutnie wszystko jest możliwe. Jednak, aby spełnić swoje marzenia, trzeba wiele poświęcić.

4.7/5

Książka, która może zupełnie zmienić myślenie na temat pracy oraz na temat oszczędzania.

Jeśli myślisz, że praca na etacie i oszczędzanie na “OKO” to idealne rozwiązanie to autor książki ma wiele argumentów za tym, że jest to jedno z najgroszych rozwiązań na drodze do finansowej wolności.

4.5/5

W tej książce zostały opisane fundamenty dobrego życia. Można mówić wiele o celach, o rozwoju, o inspiracji itd, ale bez fundamentów nie zbuduje się niczego trwałego.

Nie jest to książka łatwa w odbiorze i na pewno nie powinno jej się czytać jak najszybciej, byle przeczytać. Jest to książka, która pozwala od podstaw ułożyć swoje myślenie i działanie.

5/5

Dla osób posiadających własną firmę lub chcących swoją firmę założyć, jest to książka obowiązkowa.

Często firmy tworzone są z chęci zysku. Rzucamy się w wir pracy i po czasie się wypalamy bo ani nie mamy wizji tej firmy ani ustalonych procesów.

Mit przedsiębiorczości jest właśnie o procesach, które krok po kroku pozwolą Ci stworzyć dobrze funkcjonującą firmę.

5/5

Fenomenalna książka o jednym z najbogatszych ludzi w historii, o którym w zasadzie mało kto mówi. 

A jednak zasady jakimi kierował się John można z powodzeniem zastosować i dzisiaj.

5/5

Wartościowa książka, szczególnie dla osób, które sprzedają przez internet lub w jakikolwiek sposób budują markę osobistą.

4/5

Mimo, że Henry Ford napisał tę książkę w 1922 roku, to nadal znakomita większość jej treści jest dzisiaj aktualna. 

Absolutnie polecam tę książkę. Nie czyta jej się najłatwiej, ale warto zaznajomić się z zasadami jakimi kierował się w życiu i w biznesie Henry Ford.

5/5

Kompendium wiedzy, dla ludzi, którzy chcą coś w życiu osiągnąć. Jest tutaj wszystko od ustalania wizji i celów, przez budowanie relacji, produktywność i finanse po wdzięczność i dobroczynność.

Polecam każdemu kto jest w jakikolwiek sposób zainteresowany budowaniem dobrego, wartościowego życia.

5/5

Książka zawiera barwne opisy z pola bitwy w Iraku wraz z najlepszymi praktykami oddziałów Seals. Okazuje się, że niektóre z praktyk z pola bitwy można przenieść do świata biznesu.

Książka zawiera zatem zbiór zasad, które warto wziąć do serca jeśli myślimy o byciu liderem i tworzeniu własnego biznesu.

Pełna silnych opinii, mnóstwa mądrości i pozbawiona poprawności politycznej książka. Jako że autorem książki jest psycholog kliniczny toteż książka nie jest najłatwiejsza w odbiorze.

Dla osób lubiących psychologię – super! Dla osób szukających czegoś lekkiego i przyjemnego – niekoniecznie.

Książka, którą powinien przeczytać każdy. Traktuje o stosunkach międzyludzkich, a to przecież coś co dotyczy każdego z nas.

Żyjąc dobrze z innymi ludźmi mamy lepszych przyjaciół i znajomych, lepszych partnerów biznesowych, zarabiamy więcej, jesteśmy szczęśliwsi.

Klikając w tytuł możesz przeczytać najciekawsze fragmenty z książki, jakie podkreśliłem w trakcie czytania.

Ogromnie pomocna książka. Polecam ją osobom, które mają skłonności do stresu, zmartwień, a nawet depresji.

Ja dzięki tej książce niemal całkowicie pozbyłem się zmartwień i żyję dużo spokojniej i szczęśliwiej.

Klikając w tytuł możesz przeczytać najciekawsze fragmenty z książki.