Podcast #011: Jak pogodzić pracę na etacie z rozwojem poza etatem

W jedenastym odcinku podcastu próbuję opowiedzieć o trudnym czasie gdy nadal pracujemy na etacie i rozwijamy własne projekty poza etatem. 

Okres ten jest o tyle trudny, że czasu mamy niewiele, a pracy bardzo dużo. Jak to pogodzić, aby nie zwariować i aby nie porzucić swoich projektów? Zapraszam do wysłuchania podcastu.

Przy okazji, zobacz na końcu tego wpisu w jakich warunkach powstawał ten podcast 😉

 

 

W tym odcinku wymieniam 8 punktów, które pozwalają jednocześnie pracować na etacie i realizować swój rozwój poza etatem:

1. Zacznij od wizji

2. Spisuj pomysły i nie spiesz się

3. Wdrażaj pomysły każdego dnia po trochu

4. Nie rzucaj od razu etatu. Realizuj swoje projekty wtedy kiedy możesz i testuj nowy styl życia na urlopie, w weekendy

5. Nie dawaj publicznych zobowiązań

6. Inspiruj się

7. Odpoczywaj

8. Działaj, testuj i wypracowuj własne metody

 

Linki:

 

A w takich warunkach powstał ten odcinek podcastu – niskobudżetowe studio podcastowe 🙂 Ale jakość nagrania chyba była zadowalająca?

 

 

Subskrybuj podcast Nastawienie na rozwój:

 

Newsletter

 

 3 thoughts on “Podcast #011: Jak pogodzić pracę na etacie z rozwojem poza etatem”

 • Fajnie się słucha i poduchy zrobiły robote 🙂 Słuchałem sobie dzisiaj jeżdżąc po Londynie.

  Przede mną długa droga, póki co pielęgnuję w sobie dewizę kochania siebie i uczę się zarządzania własnym czasem, określam cele. Myślę, że to bardzo przydatna zdolność. Oczywiście mam mętlik w głowie trochę, jak to początkujący… muszę przeprocesować mnóstwo informacji. Niestety nie mam w pośród osób mnie otaczających nikogo z kim rezonowałbym na podobnym polu energetycznym. Póki co, poraża mnie ilość zadań których się podejmujesz. Przebijasz mnie o 10 lat mając metrykę chyba podobną. Jak zaczynałeś medytować? Nauczyłeś się tego z apki Calm? Pozdrawiam z UK 🙂

  • Dzięki za komentarz Patryk 🙂
   Co do medytacji to zaczynałem z aplikacjami Calm i HeadSpace na zmianę. Przez ostatni miesiąc nie medytowałem w ogóle, ale powoli wracam do tego jednak teraz medytuję jeszcze inaczej. Po prostu siadam, zamykam oczy i obserwuje swoje myśli. Bez żadnych aplikacji. Te aplikacje z czasem zaczęły mnie męczyć i czułem, że muszę medytować, aby zachować ciągłość.

   Mętlik z czasem zniknie i pojawi się większa jasność 🙂 Ale tę drogę trzeba samemu przejść – przekopać się przez książki, podcasty, itd. A później skupić się na robieniu swojej roboty.

   Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.