Od czego zależy sukces?
Sukces

Od czego zależy sukces? – „Czego chcę?” – oto podstawowe pytanie

Często można zauważyć, w komentarzach pod wpisami czy filmami ludzi sukcesu czy też na różnego rodzaju wykładach, że padają pytania:

  • od czego zależy sukces?
  • od czego zacząć?
  • jaka jest recepta na sukces?
  • ile czasu potrzeba, aby osiągnąć sukces?

Łatwo jest odpowiedzieć na te pytania stojąc po tej drugiej stronie, czyli będąc człowiekiem sukcesu, cokolwiek to znaczy. I w zasadzie dotarliśmy do kluczowej sprawy – co to znaczy być człowiekiem sukcesu?

 

Dla każdego odpowiedź na to pytanie może być inna. Jaka jest dla Ciebie?

Dla mnie człowiek sukcesu to ktoś, kto żyje tak jak chce, w zgodzie z własnymi celami i z własnymi zasadami.

Tym samym człowiekiem sukcesu mogę być zarówno ja jak i Ty, drogi czytelniku. Może to być (ale nie musi) Donald Trump czy też Tom Cruise.

Osobiście nie utożsamiam sukcesu z jachtami, pałacami i fortunami. Sukcesem jest dla mnie to, że po powrocie z pracy, którą lubię spędzam czas tak, jak lubię, pracując nad celami, które sobie ustaliłem i które to cele przybliżają mnie do wizji idealnego życia.

Tak, aby wieść fajne życie należy wiedzieć jakie ono ma być.

I wróciliśmy do punktu wyjścia, czyli tematu tego wpisu: „Czego chcę?”

Oto kluczowe pytanie od którego wszystko, co dobre się zaczyna.

Ja odpowiadam sobie na to pytanie kilka razy w miesiącu. Ten blog jest jedną z wielu odpowiedzi na to pytanie. To pytanie pozwoliło mi zaprojektować życie, do którego dążę.

Nie oznacza to bynajmniej, że jestem nieszczęśliwy i chcę uciec od mojego obecnego życia. Projektowanie życie pozwala odnaleźć to, co istotne w naszym życiu. I na tym skupić uwagę.

Więc zamiast „zabijać” czas, staram się wykorzystywać go na te aktywności, które lubię i które przybliżają mnie do idealnego życia.

Na przykład ten blog czy też vlog. Spędzam nad nimi kilka godzin w miesiącu, które mógłbym równie dobrze poświęcić na oglądanie seriali. Jednak tworzenie bloga i vloga przybliża mnie do wizji niesienia inspiracji oraz wiedzy do osób, które chcą coś poprawić w swoim życiu, ale często z powodu braku motywacji lub braku wiedzy, tego nie robią.

To z kolei sprawia, że zarówno długoterminowo jak i krótkoterminowo jestem bardziej szczęśliwy i zaangażowany w to, co robię, bo robię to, co chcę i lubię.

 

A czego Ty chcesz w życiu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *